Kadzidło

Kadzidło to substancja zapachowa, która podczas spalania uwalnia przyjemny, niepowtarzalny zapach. Głównym składnikiem kadzideł wysokogatunkowych jest naturalna żywica Olibanum, którą pozyskuje się z drzew egzotycznych. Jako dodatki stosuje się inne żywice Styrax, Damara, Copal, Benzoine oraz olejki zapachowe, korę, zioła, kwiaty co tworzy niepowtarzalne bukiety zapachowe. 

Używanie kadzidła podczas Mszy św. jest znakiem, poprzez który Kościół pragnie oznaczyć żywą i prawdziwą obecność Boga. Dym wznoszący się w górę ma nam uświadomić kierunek naszej życiowej drogi, kierunek naszych myśli i uczyć. Dym kadzidła jest więc znakiem obecności Boga, jak i symbolem naszych modlitw wznoszących się ku Niemu. Zapach i dym kadzidła mają nam pomóc skoncentrować się na osobie Boga.

W czasach przed Imperium Rzymskim cena kadzidła była wyższa od złota dlatego kiedyś na jego zakup stać było tylko najzamożniejsze osoby. Najbardziej znanym podarunkiem kadzidła jest podarunek mędrca Kacpra, który nowonarodzonemu Jezusowi w Betlejem podarował kadzidło, oddając w ten sposób hołd i cześć Bogu.

Kadzielnice

kadzielnica ceramiczna,kadzenie,kadzidło  kadzidło,okadzanie,medytacja,modlitwa domowa  kadzielnica gliniana,okadzanie,spotkanie modlitewne  kadzielnica mała,kadzielnica gliniania

KADZIELNICZKA gliniana do wykorzystania w domu lub spotkaniu wspólnotowym. Wypalana dwukrotnie w piecu dzięki czemu jest odporna na wysoką temperaturę. Nie rozgrzewa się zbyt szybko, więc można spokojnie przenosić ją za uchwyt. W zestawie znajduje się podstawka korkowa izolująca od podłoża. W sprzedaży dostępne są również kadzielniczki pokryte kolorową glazurą.