Michał Archanioł, obraz Archanioła, pogromca szatana

 Archanioł Michał,wódz wojsk niebieskich     święty Michał,obraz Anioła,ikona     Archanioł, Anioł, wysłannik Boży,ikona

Obraz św. Michała Archanioła

Obraz wykonany na drewnie techniką własną, ręcznie zdobiony, złocony, lakierowany.

Dostępny w wymiarach: 9x12cm, 13x17cm, 18x23cm, 25x33cm.

 

 Święty Michał należy do grona siedmiu duchów, którzy stoją najbliżej tronu Bożego. Jest on hetmanem archaniołów, a zasłużył sobie na tę godność zwycięstwem, jakie odniósł nad szatanem. Zwycięski okrzyk posłusznego Bogu Archanioła brzmiał: "Któż jak Bóg?!" co znaczy po hebrajsku "Michael!". To bojowe hasło hetmana anielskich zastępów służących Najwyższemu wyraża zdumienie, podziw, uwielbienie dla Stwórcy. Jest także mistycznym przeżyciem wielkości i dobroci Boga. Zawołanie to zawiera w sobie również moc do przezwyciężania zła.

W czasach Starego Testamentu św. Michał opiekował się narodem wybranym - Izraelem, natomiast wraz z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa stał się opiekunem Kościoła katolickiego. Wraz ze swymi aniołami walczy zawzięcie z całą potęgą piekieł dla sprawy Bożej i mieczem swoim osłania nasze dusze i Kościół Chrystusowy przed szatanami pychy i zgorszenia.

Święty Michał Archanioł jest księciem aniołów, któremu Pan Bóg powierza zadania wymagające szczególnej mocy. Wstawia się do Boga za ludźmi, jest aniołem stróżem ludu chrześcijańskiego, stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Święty Michał jest obecny przy sądzie Bożym i odważa dobre i złe czyny człowieka, według których otrzymuje on nagrodę lub karę. Jest Archaniołem Bożej sprawiedliwości, sądu, łaski i zlitowania.

Papież Leon XIII ustanowił osobną modlitwę, którą kapłani odmawiają po Mszy świętej z ludem, błagając św. Michała o opiekę nad Kościołem.

 

Modlitwa papieża Piusa XIII

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce

a przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy.

A Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Święty Michale módl się za nami!