Św Michał Archanioł, obraz anioła Archanioła

 

św Michał Archanioł,obraz anioła,ikona,Archanioł Michał     Archanioł Michał,Anioł Boży,ikona,wysłannik Boga

Ikona św. Michała Archanioła

Ikona wykonana na drewnie techniką własną, ręcznie zdobiona, złocona, lakierowana.

Dostępna w wymiarach: 9x12cm, 13x17cm, 18x23cm, 25x33cm.

 

Święty Michał należy do grona siedmiu duchów, którzy stoją najbliżej tronu Bożego. Jest on hetmanem archaniołów, a zasłużył sobie na tę godność zwycięstwem, jakie odniósł nad szatanem. Zwycięski okrzyk posłusznego Bogu Archanioła brzmiał: "Któż jak Bóg?!" co znaczy po hebrajsku "Michael!". To bojowe hasło hetmana anielskich zastępów służących Najwyższemu wyraża zdumienie, podziw, uwielbienie dla Stwórcy. Jest także mistycznym przeżyciem wielkości i dobroci Boga. Zawołanie to zawiera w sobie również moc do przezwyciężania zła.

W czasach Starego Testamentu św. Michał opiekował się narodem wybranym - Izraelem, natomiast wraz z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa stał się opiekunem Kościoła katolickiego. Wraz ze swymi aniołami walczy zawzięcie z całą potęgą piekieł dla sprawy Bożej i mieczem swoim osłania nasze dusze i Kościół Chrystusowy przed szatanami pychy i zgorszenia.

Święty Michał Archanioł jest księciem aniołów, któremu Pan Bóg powierza zadania wymagające szczególnej mocy. Wstawia się do Boga za ludźmi, jest aniołem stróżem ludu chrześcijańskiego, stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Święty Michał jest obecny przy sądzie Bożym i odważa dobre i złe czyny człowieka, według których otrzymuje on nagrodę  lub karę. Jest Archaniołem Bożej sprawiedliwości, sądu, łaski i zlitowania.

 Papież Leon XIII ustanowił osobną modlitwę, którą kapłani odmawiają po Mszy świętej z ludem, błagając św. Michała o opiekę nad Kościołem.

 

Modlitwa papieża PIusa XIII

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce

a przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy.

A Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Święty Michale módl się za nami!