Matka Boża Pompejańska, nowenna pompejańska

ikona,obraz,Maryja,różaniec,modlitwa     Nowenna pompejańska,Matka Boża różańcowa     uzdrowienie,cud Maryjny,modlitwa o uzdrowienie

 

Ikona Matki Bożej Pompejańskiej

Ikona wykonana na drewnie techniką własną, ręcznie zdobiona, złocona, lakierowana.

Dostępne w wymiarach: 9x12cm, 13x17cm, 18x23cm, 25x33cm. 

 

Matka Boża Pompejańska to nie kto inny jak Matka Boża Różańcowa z Pompejów. Obraz przedstawia Matkę Bożą siedzącą na tronie, która jedną ręką trzyma Dzieciątko Jezus a drugą różaniec, który daje św. Katarzynie za Sieny. Po przeciwnej stronie znajduje się św. Dominik, któremy Dzieciątko Jezus podaje różaniec. 

W objawieniach jakie miały miejsce w Neapolu w 1884 roku Matka Boża powiedziała chorej wówczas dziewczynie Fortunatinie Agrelli: "Modliłaś się do Mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy Mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca świętego z Pompejów, które Mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy nowenny, oddawaj Mi cześć, a wyzdrowiejesz." Po odprawieniu poleconej modlitwy dziewczyna wkrótce całkowicie wyzdrowiała. W ostatnim widzeniu Matka Boża głosem pełnym dobroci powiedziała do Fortunatiny: "Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziekczynne". 

Tak zrodziło się nabożeństwo polegające na odmawianiu całego różańca świętego przez 54 dni, zwane "Nowenną nie do odparcia". Nowenna Pompejańska jest usilnym, długotrwałym błaganiem, zwróconym do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów.